Miten pääsee mukaan?

Yksin, kaksin vai ryhmässä

Yksilön kannalta Johtamisen 100 päivää on uusia näkökulmia luova, innovatiivinen ja inspiroiva kehityskokemus. Kollegan kanssa keskustelu ja soveltaminen syvenee; parityöskentelystä on vahvoja näyttöjä.

Ottamalla oman ryhmäpöydän organisaatio yhdistää soveltami­sessa sisäisen ja virikkeissä julkisen ohjelman edut; istumajär­jestystä muutetaan tarpeen mukaan ohjelman aikana.

Organisaation sisäinen Johtamisen 100 päivää

Johtamisen 100 päivää -ohjelman soveltuu erinomaisesti johdon ja päälliköiden johtamisnäkemyksen ja -osaamisen päivittämiseen laajasti organisaatiossa.

Mikäli näet sisäisen kehitysohjelman tarpeen, teemme siitä yksilöidyn suunnitelman.

Valitse sopiva ajankohta

Alla ovat vuoden 2010 julkiset, kaikille avoimet seminaarit. Va­litse niistä parhaiten sopiva. Työpajojen kesto on 3 + 1 päivää. Niiden välissä on sadan päivän mittainen käytäntöön viennin aika.

Ajankohdat 2010

#2 Haikon Kartano 24. - 26.3. ja 14.6.2010. Ilmoittaudu mukaan »

#3 Haikon Kartano 24. - 26.5. ja 30.8.2010. Ilmoittaudu mukaan »

#4 Haikon Kartano 22. - 24.9.2010 ja 10.1.2011. Ilmoittaudu mukaan »

#5 Haikon Kartano 20. - 22.10.2010 ja 14.2.2011.Ilmoittaudu mukaan »

#6 Haikon Kartano 8. - 10.12.2010 ja 4.4.2011. Ilmoittaudu mukaan »

Investointi

Osallistumismaksu on 3 950 euroa, joka laskutetaan etukäteen ennen mittausten aloittamista tilausvahvistus- ja osallistumis­maksuna.

Mikäli haluat Johtamisen 100 päivää -kehitysohjelman esimer­kiksi johtoryhmälle tai haluat toteuttaa sen sisäisenä ratkaisuna, ota yhteyttä Eija Kunttuun 020 740 2800, etunimi.sukunimi@viagroup.fi. Teemme toteutuksesta suunnitelman ja tarjouksen.

Investointi sisältää

  • Ennen kolmipäiväistä työpajaa tehtävät kartoitukset ja mittaukset sekä niistä tehdyt henkilökohtaiset raportit benchmarkkeineen. Visuaaliset raportit niin liiketoiminnan, organisaation kuin johtamisen vaateista antavat kehityspää­töksille pohjan. Johtamistyylipalautteet erikseen strategi­sesta johtamisesta ja operatiivisesta johtamisesta auttavat luomaan johtamismallin.
  • Osallistumismaksun
  • Osallistujamateriaalit
  • Sadan päivän coaching
  • Kehitystä todentava mittaus

Investointi ei sisällä

  • Arvonlisäveroa
  • Osallistujan majoituksia ja kokouspaketteja